به ما ایمیل بزنید info@ghbook.ir
با ما تماس بگیرید 00989926605242
بازار کتاب قائمیه

سوالات متداول

آیا کاربران گوشی اپل (iOS) می توانند از بازار کتاب قائمیه استفاده کنند؟

تا قبل از تحریم ها اپلیکشین قائمیه در اپل استور موجود بود و تمام کاربران از همه ی نقاط جهان می توانستند استفاده کنند ولی در حال حاضر این امکان وجود ندارد و تنها کاربران داخل ایران می توانند برنامه را از داخل اپلیکیشن سیب دانلود کنند و استفاده نمایند. و کاربران خارج از کشور از فرمت Epub و Pdf و Html می توانند بهره ببرند.

آیا تمامی کتاب هایی که داخل سایت می باشد مجوز شرعی و قانونی از ناشر و مولف دارد؟

بله، بخشی  مجوز ها در سایت و بخشی در مرکز بایگانی می باشند.

آیا ما می توانیم از کتاب های شما در سایت ها و اپلیکیشن های خود استفاده کنیم؟

در صورت ارائه ی رایگان مجاز می باشید.

هزینه های موسسه تحقیقات رایانه ای قائمیه از کجا تامین می شود؟

این موسسه کاملا مردمی می باشد و هیچگونه بودجه دولتی ندارد و تمامی هزینه های آن از تبرعات (بخشش های مردم)، سهم مبارک امام علیه السلام، نذورات و… تامین می شود که با حمایت های بیشتر شما کتاب های دیگر سریع تر بارگزاری می شود.

موسسه قائمیه وابسته به کجاست؟

این موسسه به هیج جا وابسته نیست. معتقدیم که کار مردمی از برکت بیشتری برخوردار می باشد، زیرا با میل و رغبت انجام می گیرد.

آیا مصرف سهم امام علیه السلام با اجازه ی مراجع تقلید می باشد؟

بله، تمامی مراجع عظام تقلید اجازه ی مصرف سهم مبارک امام علیه السلام را صادر فرموده اند.

ایده شکل گیری بازار کتاب قائمیه از کجا آمده؟

جرقه ی شکل گیری قائمیه به سال 1385 شمسی بر می گردد. آن زمانی که به تازگی گوشی ها قابلیت نشان دادن متن پیدا کرده بودند و با خبر هایی که از آینده در مورد تلفن های نسل های بعدی داده می شد به این نتیجه رسیدیم که آینده این پدیده قابلیت های بیشتری نسبت به کامپیوتر خواهد داشت. لذا با توسل به امام حسین علیه السلام و مدد اهل بیت علیهم السلام این کار شکل گرفت.

موسسه قائمیه چه ماموریتی دارد؟

باور داریم شیعه در طول تاریخ در تمام موضوعات کار کرده است ولیکن فرصت انتشار آن در جهان حاصل نشده بود. در این میان حلقه ای مفقوده احساس می شد که قائمیه ماموریت خود را بر این نهاد تا با همیاری شیعیان آثار شیعی را به تمام جهانیان با زبان های مختلف برساند.

با وجود کتابخوان های مختلف، وجه تمایز این کتابخوان چیست؟

الف- قائمیه در ایران اولین کتابخانه ی دیجیتالی در تلفن همراه پا به عرصه گذاشت. ب- تمامی کتاب های این کتابخانه به صورت رایگان منتشر می شود. ج- برای هر کتاب بیش از هشت فرمت برای استفاده در تمامی دستگاه های هوشمند وجود دارد. د- در قائمیه زیرساخت قراردادن بیش از 50 زبان وجود دارد که تاکنون 7 زبان آن فعال می باشد. ه- بیش از 110 امکان پژوهشی در نسخه ی اندروید وجود دارد که هیچ نیازی برای پژوهشگر به کامپیوتر نیست و…

چرا قبلا کتاب های بسیاری بر روی سایت قائمیه بود و استفاده می کردیم ولی الان بعضی از آن ها وجود ندارد؟

علت های مختلفی دارد؛ الف- بعضی از ناشرین و مولفین در مجوزی که به مرکز داده بودند زمان تعیین کرده بودند و با گذشت زمان منقضی شدند. ب- بعضی از کتاب ها دارای اغلاط بسیاری بود که در حال اصلاح می باشد و زمانی که آماده شد مجددا بارگزاری خواهد شد.

چرا در عنوان کتابخوان کلمه ی "بازار" انتخاب شد در حالی که تمامی کتاب ها رایگان می باشند؟

با توجه به اینکه برخی ناشرین تمایل به فروش کتاب داشتند این مرکز نام “بازار” را انتخاب نمود. ولی با توجه به نامساعد بودن اوضاع اقتصادی غالب مردم، این سیاست تغییر نمود و تمامی کتاب ها رایگان عرضه شد و نام “بازار” باقی ماند.

چطور کتابم را در قائمیه منتشر کنم؟

شما می توانید با ارائه ی مجوز کتبی نسبت به نشر رایگان کتاب خود در سایت و نرم افزار های قائمیه و ارسال فایل word یا زرنگار و فایل Pdf همراه با تصویر جلد از طریق ایمیل، تلگرام، ایتا یا وتساپ به شماره 00989132000109 اقدام نمایید.

چرا برخی کتاب‌ها دارای غلط املایی هستند؟

علت های مختلفی دارد؛ الف- بعضی از غلط ها ناشی از تغییر فرمت ها به یکدیگر می باشد که از نظر فنی طبیعی است ولی با این حال این موسسه وظیفه ی خود دانسته تا آنها را اصلاح نماید. ب- بعضی از کتاب ها قبلا اسکن شده و با نرم افزارهای مربوطه تبدیل به متن شده اند که 90 درصد آن صحیح و 10 درصد آن دارای اغلاط بوده و این موسسه آن ها را تصحیح کرده ولی ممکن است بعضی از نظر اصلاح کننده مغفول مانده باشد که این امکان به کاربران داده شده است که برای ما موارد غلط را ارسال نماید.

آیا نسخه ی کاغذی کتاب را هم ارائه می دهید؟

خیر، قائمیه فقط نسخه ی الکترونیک کتاب ها را ارائه می دهد و هیچ اطلاعی از نسخه کاغذی کتاب‌ها ندارد. برای تهیه نسخه کاغذی لطفا به ناشر کتاب و یا به کتابفروشی‌ها مراجعه نمایید.

آیا می توانیم کتاب ها را پرینت کنیم؟

در صورتی که استفاده ی شخصی باشد و هدف تجاری در آن نباشد مجاز می باشد.

آیا می توان به کتب قائمیه به عنوان مرجع برای تحقیقات و پایان نامه ها اعتماد کرد؟

بله، برای این منظور از سال 1396 شمسی قرار دادن تصویر صفحات اصلی کتب در دستور کار قرار گرفت. به این صورت که در هر صفحه ی کتاب امکان مشاهده ی تصویر صفحات اصلی قرار داده شده است و بقیه ی کتب در حال بارگزاری می باشد و در آینده ی نزدیک حتی تصویر نسخ خطی نیز افزوده خواهد شد.

چطور می توانم خادم افتخاری قائمیه باشم؟

در بخش داوطلبین سایت مراجعه نمایید و اطلاعات خود را در فرم های مربوطه تکمیل نموده و منتظر تماس ما باشید. لینک مربوط به داوطلبین

چشم انداز قائمیه چیست؟

انشاءالله قرار دادن تمامی کتب شیعه به زبان های مختلف در فرمت های مختلف نرم افزاری در سایت. و صوتی نمودن و هوشمند کردن جستجو و …

آیا کتب اهل سنت را در سایت قرار می دهید؟

در حال حاضر اولویت ما بارگزاری کتب شیعه است.